Τρίτη 6 Μαρτίου 2018

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 1ο ΕΠΑΛ ΣΠΑΡΤΗΣ Vs ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΟΥ

Το παιχνίδι ανάμεσα στις ομάδες του 1ου ΕΠΑΛ ΣΠΑΡΤΗΣ και ΓΕΛ ΚΑΣΤΟΡΙΟΥ έγινε την παρασκευή 2-3-2018 στις 11 κ 30 πμ. Το Επαλ αποτελούμενο από τους Κατσαμπη, Πλαινο, Αραπαντωνη, Αναστασακη, Καντζα, Καλλιγοσφυρη, Διονυσακο καιΓεωργαριου κατάφερε να πάρει το ματς με σκορ 35-29

Η αρχική πεντάδα αποτελούνταν απο τους Κατσαμπη, Πλαινο, Αραπαντωνη, Διονυσακο, Καλλιγοσφυρη. Το Γελ Καστοριου κατάφερε να είναι μπροστά την πρώτη περίοδο καθώς ευστόχησε σε πολλά σουτ έξω από τα 6 και 75.Το Επαλ ευστόχησε και αυτό σε κάποια τριποντά παρόλα αυτά όμως στηρίχτηκε μέχρι το τέλος στα πολλά επιθετικά ριμπάουντ που μετέτρεψε σε καλάθια άλλα και στα έξυπνα φάουλ που κερδήθηκαν με αποτέλεσμα την ρίψη ελεύθερων βόλων. Βασικό συστατικό βεβαίως της νίκης του Επαλ ήταν η πεισμωμένη άμυνα ιδίως τα 2 τελείται 8 λεπτά.
Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 7-2-18 στο κλειστό γυμναστήριο της Σπάρτης με αντίπαλο το 2ο Λύκειο Σπάρτης.